Niezbędnik aplikacji do pracy zdalnej i nie tylko

26-03-2020

#SpotkajmySieOnline na HomeOffice

 

Każdy, kto pracuje zdalnie potrzebuje wsparcia, tak jak każdy rzemieślnik potrzebuje dobrych narzędzi. Nie chcę tutaj wypisywać listy TOP 10, bo dla każdego to będzie całkiem coś innego i powinieneś dobierać je pod siebie, zespół lub specyfikę firmy. Rozwiązań są setki, a może już tysiące. Ja zebrałem te najpowszechniejsze, najczęściej darmowe i bardzo proste w obsłudze.Uważam, że aplikacja, która ma wspomagać, usprawnić lub uporządkować Twoją pracę musi być na tyle prosta i banalna abyś pamiętał, że masz z niej korzystać.

 

Co jednak jest Tobie niezbędne:

Podstawa każdej firmy i zespołu to komunikacja, czyli coś, co pozwoli nam błyskawiczną wymianę wiadomości i mniejszych plików z innymi członkami team'u.

SLACK

Podoba mi się to narzędzie bo zbiera kilka osób w jednym miejscu i dużo lepiej wymieniać tutaj informacje niż na e-mailach. Szczególnie przydatne przy większych zespołach i projektach, ale nawet dla kilku osobowej firmy będzie idealne. Możesz tworzyć tematyczne kanały, robić je prywatnymi i dodawać określony członków. Wtedy tylko oni widzą istnienie ukrytego kanału. Dla małych firm darmowy wariant z pewnością wystarczy.

App Store Kliknij aby pobrać aplikacje

Google Play Kliknij aby pobrać aplikacje

Messenger

Ktoś mógłby się popukać w głowę, ale uważam, że messenger to doskonałą opcja do konwersacji w małych grupach 3-4 osobowych. Możesz wysyłać zdjęcia, nagrywać wiadomości głosowe (szczególnie przydatne, jak potrzebujesz dłużej się wypowiedzieć, a nie chcesz tracić czasu), przesyłać pliki. Nie mniej jednak jest to opcja mniej formalna, z której moim zdaniem korzystają młodsze zespoły z osobami głównie do 30.

App store: Kliknij aby pobrać aplikacje

Google Play: Kliknij aby pobrać aplikacje

 

Organizacja pracy, czyli tablica zadań. To jedyny sposób aby nie wpaść w chaos, który pochłonie Cię szybciej niż myślisz.

Trello 

To naprawdę dobra apka do tworzenia listy zadań i układania tego w większe projekty. Możesz wrzucać zdjęcia, pliki, checklisty, dołączać konkretnych członków zespołu do poszczególnych tablic czy konkretnych zadań. Tak jak przy Slack, darmowa wersja jest naprawdę wystarczająca na potrzeby niewprawionych użytkowników tego typu aplikacji. Minusy? Trzeba o tym pamiętać i pilnować wszystkich dookoła, aby również pamiętali. Poza tym brak ;) 

 

App Store: Kliknij aby pobrać aplikacje

Google Play Kliknij aby pobrać aplikacje

 

Nieśmiertelny notatnik i kalendarz

Znasz to uczucie satysfakcji, kiedy wykreślasz długopisem skończone zadanie? Ja je uwielbiam!

Kiedyś zeszyty, duże notatniki, notesy i długopis. Teraz przesiadłem się na cyfrowe notowanie czyli iPad 9.7" i Apple Pencil. Prosta, ponumerowana lista zadań w dalszym ciągu daje radę. Jeśli nie jesteś prezesem banku światowego czy producentem filmowym spokojnie Ci to wystarczy  żeby ogarnąć trudy dnia codziennego. Dodatkowym plusem tabletu jest to, że zawsze masz wszystkie notatki przy sobie, w dodatku są lekkie i łatwo możesz do nich wracać. Większe sprawy i spotkania, które wydarzą się w przyszłości wpisuje do kalendarza w telefonie, ustawiam kilka przypomnień i mogę o tym na chwilę zapomnieć. Najprostsze rozwiązania są najczęściej najlepsze, a przynajmniej najskuteczniejsze ;) 

A Ty, z czego korzystasz? Daj znać!